Aranżacja małego wnętrza, kawalerki

Jak funkcjonalnie urządzić kawalerkę? // Publikacja internetowa WhiteMad

Kawalerka przywodzi na myśl małe, często klaustrofobiczne mieszkanie. Naszym projektem udowodniliśmy, że nawet 40-metrowa przestrzeń w efekcie może być przestronna. Obecnie koncepcja kawalerki przestaje już być kojarzona z niewielkimi dochodami. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla nomadów - osób, które przez większość czasu podróżują i pracują zdalnie, nie przywiązując się do jednego miejsca. 

Aranżacja małego wnętrza pod wynajem również jest dużym wyzwaniem. Wysublimowane, eleganckie, niebanalne małe przestrzenie to obecnie odpowiedź na potrzeby zamożnych ludzi, którzy cenią sobie niezależność i minimalizm. Przestrzeń domowa powinna być enklawą, schronieniem, wywoływać poczucie bezpieczeństwa oraz pozwolić na wyciszenie się i relaks.

Jak powiększyć małe wnętrze? Największym atutem kawalerki naszego projektu jest ściana okien doświetlająca każdy jej zakamarek i optycznie powiększająca mieszkanie. Dzięki temu rozwiązaniu, światło naturalne do późnych godzin wieczornych może wpływać na wnętrze oraz samopoczucie domownika. Zupełnie inaczej nam się żyje, gdy wnętrze jest doświetlone. Światło naturalne sprawia, że nasz wzrok odpoczywa. Nawet kiedy pada deszcz inaczej odbiera się świat, jeśli znajdujemy się w mieszkaniu z dużymi oknami 

Otwarta kuchnia i salon tworzą dwa przeciwległe bieguny wzdłuż ściany okien. Różnią się one nie tylko funkcją i zagospodarowaniem, ale też kolorem i materiałami wykończeniowymi. Salon charakteryzują beżowe, stonowane, jasne odcienie. Urządzony jest minimalistycznie, lecz daje wrażenie ciepła. Kuchnia natomiast jest dominująca – cięższa, kamienna. Do pokrycia ścian i okapu wykorzystaliśmy płytki Marazzi Blend Brown. Kuchnię oddziela od salonu niewielka wyspa z blatem roboczym Silstone Doradus. Nietuzinkowa zabudowa jest efektem współpracy z pracownią stolarską.

Oświetlenie jest niewątpliwie intrygującą częścią projektu. W kuchni wykorzystana została subtelna lampa Artemide Talak - biała kreska przymocowana do blatu wyspy, podobna lampa zamontowana została nad umywalką w łazience - brązowa kreska skonstruowana przez pracownię stolarską według naszego projektu. Pozostałe źródła światła są ukryte w zabudowach K-G. W realizacji kawalerki zastosowaliśmy drzwi przesuwne Raumplus. Skomponowaliśmy z nich ruchomą ścianę, która oddziela minimalistyczną, surową sypialnię od części dziennej mieszkania. Proste kształty i formy oraz naturalne kolory i materiały to idealne rozwiązanie dla takiej przestrzeni. Łóżko oraz jego zabudowa powstała zgodnie z naszym projektem. Charakteryzują się one minimalną ilością ozdobników i niewidocznymi łączeniami.

Więcej możecie dowiedzieć się odwiedzając portal WhiteMad: https://www.whitemad.pl/tutaj-meble-skrojono-na-miare-kawalerka-wedlug-studio-o/ :) 

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Piękno natury w Twoim domu – odkryj spokój płynący z wnętrz projektowanych przez Studio Organic

W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.

Więcej

Jak stworzyć harmonijne wnętrze pozwalające uciec od zgiełku miasta?

W Studio Organic rozumiemy, że w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia robi się przytłaczające, a zgiełk miasta stale nas otacza, pragnienie znalezienia spokoju i harmonii w naszym własnym wnętrzu nabiera szczególnego znaczenia. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że nasze wnętrza mogą odegrać kluczową rolę w spełnianiu tego pragnienia. W tym artykule zgłębimy temat tworzenia wnętrz, które odzwierciedlają naszą osobowość, a także stanowią azyl od codziennego chaosu. Zachęcamy Was do wnikliwej lektury i odkrycia inspirujących sposobów na osiągnięcie harmonii w Waszych wnętrzach.

Więcej

Dom pełen dobrej energii – jak projekt wnętrza wpływa na nastrój domowników

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do domu i natychmiast poczuć przyjemną atmosferę we wnętrzu? A może zdarzyło Ci się odwiedzić czyjeś mieszkanie, gdzie panował napięty nastrój? Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swojego domu. Nie tylko chcemy, aby był estetyczny i funkcjonalny, ale również pragniemy, aby nasze miejsce do życia było przepełnione pozytywną energią.

Więcej

Wnętrza zatopione w naturze – jak architekci Studia Organic wprowadzają do domu harmonię i spokój

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób pragnie stworzyć w swoim domu oazę spokoju, gdzie mogą uciec od stresu i natłoku codziennych obowiązków. Jako architekci Studia Organic doskonale rozumiemy tę potrzebę i specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz, które wprowadzają harmonię i jedność z naturą. Korzystając z naturalnych materiałów, biologicznych form i zrównoważonych rozwiązań, tworzymy przestrzenie, w których można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Więcej