Inspiracje – naturalne wnętrza

Projektowanie naturalnego wnętrza – na czym należy się skupić?

Zanim zdecydujesz się na wdrożenie naturalnej aranżacji w swoim mieszkaniu, warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • źródła światła

To, co wpływa na komfort życia, to właśnie światło. Jasna przestrzeń pozwala na prawidłowe funkcjonowanie oraz relaks. Naturalne wnętrza powinny być rozświetlone. Warto w tym celu skupić się na przeszkleniach. W nowoczesnym budownictwie stawia się nacisk na duże okna, które zapewniają dostęp do naturalnego światła. Zadbaj także, aby aranżacja nie była przytłaczająca. Najlepiej zdecydować się na takie dekoracje, które nie przyciemniają zanadto wnętrza. Niezbędny jest także wybór atrakcyjnych lamp oraz ergonomicznych rozwiązań, które nie tylko rozświetlą mieszkanie, ale również obniżą koszt rachunków za prąd i negatywny wpływ na środowisko. W naturalnych wnętrzach istotny jest aspekt ekologiczny,

  • kolorystyka

W naturalnych aranżacjach dominują kolory ziemi, skał, lasu. Zastosowanie takich barw we wnętrzu zapewnia nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również możliwość relaksu. W końcu wychodząc z domu trudno nie narazić się na przebodźcowanie – praca, interakcje z ludźmi i zgiełk męczą. W swoim mieszkaniu urządzonym naturalnie masz szansę na spokój i wypoczynek. 

  • wybór materiałów

Jeśli chcesz zaaranżować wnętrze w stylu naturalnym, zadbaj o zastosowanie odpowiednich materiałów. Doskonale sprawdzi się drewno, kamień, wiklina, bawełna czy len. Warto również zastanowić się nad designerskimi meblami z drugiej ręki.

Naturalne wnętrze jest nie tylko stylowe, ale również przyjemne dla domowników. Tak zaaranżowane mieszkanie pozwala odetchnąć. W projektach wnętrz koncentrujących się na więzi człowieka z naturą specjalizuje się Studio Organic z Warszawy. 

Jak wprowadzić naturę do wnętrza – inspiracje 

Wśród inspiracji na naturalne wnętrza nie może zabraknąć:

  • żywych roślin

Oczyszczają powietrze, chłoną nadmiar wilgoci oraz są piękną dekoracją domu. Żywe rośliny ozdobią wnętrze i sprawią, że stanie się przytulne.

  • dekoracji nawiązujących do matki ziemi

W naturalnych wnętrzach doskonale będą się prezentować tekstylia z botanicznymi wzorami czy zdjęcia lasu oraz zwierząt.

Spotkaj się z architektami ze Studio Organic i sam się przekonaj, jak pięknie będzie się prezentować naturalna aranżacja wnętrza w Twoim domu. 

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Piękno natury w Twoim domu – odkryj spokój płynący z wnętrz projektowanych przez Studio Organic

W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.

Więcej

Jak stworzyć harmonijne wnętrze pozwalające uciec od zgiełku miasta?

W Studio Organic rozumiemy, że w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia robi się przytłaczające, a zgiełk miasta stale nas otacza, pragnienie znalezienia spokoju i harmonii w naszym własnym wnętrzu nabiera szczególnego znaczenia. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że nasze wnętrza mogą odegrać kluczową rolę w spełnianiu tego pragnienia. W tym artykule zgłębimy temat tworzenia wnętrz, które odzwierciedlają naszą osobowość, a także stanowią azyl od codziennego chaosu. Zachęcamy Was do wnikliwej lektury i odkrycia inspirujących sposobów na osiągnięcie harmonii w Waszych wnętrzach.

Więcej

Dom pełen dobrej energii – jak projekt wnętrza wpływa na nastrój domowników

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do domu i natychmiast poczuć przyjemną atmosferę we wnętrzu? A może zdarzyło Ci się odwiedzić czyjeś mieszkanie, gdzie panował napięty nastrój? Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swojego domu. Nie tylko chcemy, aby był estetyczny i funkcjonalny, ale również pragniemy, aby nasze miejsce do życia było przepełnione pozytywną energią.

Więcej

Wnętrza zatopione w naturze – jak architekci Studia Organic wprowadzają do domu harmonię i spokój

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób pragnie stworzyć w swoim domu oazę spokoju, gdzie mogą uciec od stresu i natłoku codziennych obowiązków. Jako architekci Studia Organic doskonale rozumiemy tę potrzebę i specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz, które wprowadzają harmonię i jedność z naturą. Korzystając z naturalnych materiałów, biologicznych form i zrównoważonych rozwiązań, tworzymy przestrzenie, w których można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Więcej