Mieszkanie dla współczesnych nomadów

Stanęliśmy przed wyzwaniem zaprojektowania nieruchomości liczącej 40m2. Sama koncepcja małego mieszkania przestaje być kojarzona z niewielkimi dochodami. To idealne rozwiązanie dla nomadów. Osoby, które dużo czasu spędzają podróżując i pracują zdalnie, nie odczuwają potrzeby przywiązywania się do jednego miejsca. Ich ciekawość świata sprawia, że nieustannie zmieniają lokalizację.  

Nawet niewielkich rozmiarów mieszkanie daje nomadom możliwość powrotu, chociaż na chwilę do swojej „przystani”. Wysublimowane, eleganckie i niebanalne, choć małe przestrzenie stanowią odpowiedź na potrzeby ludzi, którzy cenią sobie niezależność i minimalizm.

Światło w całym mieszkaniu

Największym atutem mieszkania jest ściana okien doświetlająca każdy zakamarek. Dzięki temu rozwiązaniu naturalne światło do późnych godzin może wpływać na wnętrze oraz samopoczucie domownika. Słońce wnosi do wnętrz życie, pozwala na naturalny odbiór kolorów. To jest przede wszystkim energia. 

Yin i Yang

Salon i otwarta kuchnia tworzą dwa przeciwległe bieguny wzdłuż ściany okien. Różnią się one nie tylko funkcją i zagospodarowaniem, ale też kolorem i materiałami wykończeniowymi. Salon urządziliśmy w beżowych, stonowanych, jasnych odcieniach. Jest minimalistycznie, a jednocześnie ciepło. Z kolei kuchnia jest cięższa, kamienna. Do pokrycia ścian i okapu wykorzystaliśmy płytki Marazzi Blend Brown. Od salonu oddziela kuchnię niewielka wyspa z blatem roboczym Silstone Doradus. Nietuzinkowa zabudowa jest efektem naszej współpracy z pracownią stolarską.

Dbałość o detale

Intrygującą część projektu stanowi oświetlenie. W kuchni wykorzystaliśmy subtelną lampę Artemide Talak oraz podobną nad umywalką w łazience. Została ona skonstruowana przez pracownię stolarską według naszego projektu. Pozostałe źródła światła są ukryte w zabudowach K-G. W realizacji zastosowaliśmy drzwi przesuwne Raumplus. Powstała z nich ruchoma ściana, która oddziela minimalistyczną, surową sypialnię od części dziennej mieszkania. Proste kształty i formy oraz naturalne kolory i materiały to idealne rozwiązanie dla takiej przestrzeni. Łóżko oraz jego zabudowa charakteryzuje się minimalną liczbą ozdobników i niewidocznymi łączeniami.

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Jak wybrać najlepszego architekta wnętrz, który zaprojektuje apartament w Warszawie

Warszawa to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Stolica Polski przyciąga turystów i mieszkańców swoją bogatą historią, pięknymi zabytkami, zielonymi parkami, kulturalnymi wydarzeniami oraz nowoczesnymi budynkami. Wiele osób pragnie mieszkać w centrum miasta, w pobliżu atrakcji, sklepów i restauracji, dlatego też apartamenty w Warszawie są bardzo popularne, a architekci zajmujący się ich projektowaniem mają wiele pracy.

Więcej

NAMI: miejski azyl nad oceanem

Ten apartament otula subtelnością, ciepłem i delikatnymi, harmonijnymi formami. Utrzymany w duchu Organic Shelter, jest jak pobliski ocean - potrafi w mgnieniu oka zmienić oblicze dzięki perfekcyjnie zaprojektowanym scenom świetlnym. Koi zmysły, pozwala odpocząć i daje poczucie bezpieczeństwa.

Więcej

Naturalne wnętrza apartamentów

Coraz więcej ludzi szuka sposobu na to, aby być bliżej natury. Wśród wnętrzarskich tendencji można zaobserwować trend na aranżacje ekologiczne, w których wykorzystuje się organiczne surowce. Wystrój inspirowany naturą może być przestrzenią, w której przyjemnie się funkcjonuje. Dowiedz się, jak mogą wyglądać naturalne wnętrza apartamentów.

Więcej

Wnętrza minimalistyczne – inspiracje

Minimalizm w mieszkaniu kojarzy się z nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem. Jednak zaplanowanie takiej aranżacji dla wielu osób może być wyzwaniem. Zwłaszcza że w minimalizmie nie ma miejsca na przypadkowe elementy. Dowiedz się, na czym opiera się taki styl wystroju wnętrza.

Więcej