NAMI: miejski azyl nad oceanem

Apartament o powierzchni 265 m² miał być miejscem wypoczynku. Spokojną, bezpieczną przystanią położoną tuż nad oceanem. Nawiązującą do miejsca, przyjazną i ponadczasową. Inwestorzy powierzyli nam projekt, zainspirowani filozofią Organic Shelter. 

Azyl położony na wybrzeżu jest spójny z otoczeniem. Ciepła kolorystyka utrzymana w jasnej tonacji, przywodzi na myśl piaszczyste plaże. Nawiązaniem do natury i krajobrazu jest również tynk strukturalny (ecomalta), pokrywający ściany, sufit i podłogę. W strefie dziennej i sypialni wzrok przyciągają zaoblone fornirowane ściany, przypominające fale. 

Lekkość i przestrzeń o nieograniczonym przepływie energii były w tym projekcie kluczowe. Geometryczne formy w postaci kanap, paneli i zabudów meblowych są równoważone poprzez zaoblenia w elementach drewnianych: fornirowej ścianie, stole, stoliku kawowym. Duża płaszczyzna sufitu nabrała lekkości dzięki prostemu zabiegowi: wzdłuż linii okien zastosowano lustro.

Aby zachować czystość formy, oświetlenie techniczne zostało ukryte w suficie podwieszanym, dzięki czemu oprawy są niemal niewidoczne dla oka. Lekkość i harmonia zostały osiągnięte nie tylko poprzez to, co wyeksponowane, ale także - dzięki umiejętnemu ukryciu niektórych elementów. Kuchnia została podzielona ruchomymi panelami na dwie części - reprezentacyjną i roboczą. Wyspa w organicznym kształcie płynnie łączy strefę salonu i kuchni, sprawiając, że przestrzenie wzajemnie się przenikają. Dopełnieniem całości są najlepsze europejskie marki: Catellani&Smith Vierkant Atelier, Flos czy Agape.

Lampy w tym wnętrzu zostały potraktowane jak dzieła sztuki. Ich delikatne, ale dopracowane formy stanowią niekwestionowaną ozdobę azylu. Światło i cień tworzą tu prawdziwy spektakl, zmieniając oblicze przestrzeni. Dekoracyjne panele przy oknach sprawiają, że na podłodze w ciągu dnia rysuje się cień w formie kratki. Podobnie w strefie szafy z winem, tworzy się efekt „lampy", która również rzuca cień na suficie i podłodze. 

Naturalne materiały, przezroczyste tkaniny, drewno o widocznych sękach i surowość wykończenia ścian tworzą niezwykły klimat tego wnętrza. Czas zdaje się tu płynąć wolniej. Zmartwienia zostają za progiem, podobnie jak nadmiar bodźców. NAMI koi i otula, daje wytchnienie i pozwala zregenerować siły. 

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Jak wybrać najlepszego architekta wnętrz, który zaprojektuje apartament w Warszawie

Warszawa to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Stolica Polski przyciąga turystów i mieszkańców swoją bogatą historią, pięknymi zabytkami, zielonymi parkami, kulturalnymi wydarzeniami oraz nowoczesnymi budynkami. Wiele osób pragnie mieszkać w centrum miasta, w pobliżu atrakcji, sklepów i restauracji, dlatego też apartamenty w Warszawie są bardzo popularne, a architekci zajmujący się ich projektowaniem mają wiele pracy.

Więcej

NAMI: miejski azyl nad oceanem

Ten apartament otula subtelnością, ciepłem i delikatnymi, harmonijnymi formami. Utrzymany w duchu Organic Shelter, jest jak pobliski ocean - potrafi w mgnieniu oka zmienić oblicze dzięki perfekcyjnie zaprojektowanym scenom świetlnym. Koi zmysły, pozwala odpocząć i daje poczucie bezpieczeństwa.

Więcej

Naturalne wnętrza apartamentów

Coraz więcej ludzi szuka sposobu na to, aby być bliżej natury. Wśród wnętrzarskich tendencji można zaobserwować trend na aranżacje ekologiczne, w których wykorzystuje się organiczne surowce. Wystrój inspirowany naturą może być przestrzenią, w której przyjemnie się funkcjonuje. Dowiedz się, jak mogą wyglądać naturalne wnętrza apartamentów.

Więcej

Wnętrza minimalistyczne – inspiracje

Minimalizm w mieszkaniu kojarzy się z nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem. Jednak zaplanowanie takiej aranżacji dla wielu osób może być wyzwaniem. Zwłaszcza że w minimalizmie nie ma miejsca na przypadkowe elementy. Dowiedz się, na czym opiera się taki styl wystroju wnętrza.

Więcej