NAMI: miejski azyl nad oceanem

Apartament o powierzchni 265 m² miał być miejscem wypoczynku. Spokojną, bezpieczną przystanią położoną tuż nad oceanem. Nawiązującą do miejsca, przyjazną i ponadczasową. Inwestorzy powierzyli nam projekt, zainspirowani filozofią Organic Shelter. 

Azyl położony na wybrzeżu jest spójny z otoczeniem. Ciepła kolorystyka utrzymana w jasnej tonacji, przywodzi na myśl piaszczyste plaże. Nawiązaniem do natury i krajobrazu jest również tynk strukturalny (ecomalta), pokrywający ściany, sufit i podłogę. W strefie dziennej i sypialni wzrok przyciągają zaoblone fornirowane ściany, przypominające fale. 

Lekkość i przestrzeń o nieograniczonym przepływie energii były w tym projekcie kluczowe. Geometryczne formy w postaci kanap, paneli i zabudów meblowych są równoważone poprzez zaoblenia w elementach drewnianych: fornirowej ścianie, stole, stoliku kawowym. Duża płaszczyzna sufitu nabrała lekkości dzięki prostemu zabiegowi: wzdłuż linii okien zastosowano lustro.

Aby zachować czystość formy, oświetlenie techniczne zostało ukryte w suficie podwieszanym, dzięki czemu oprawy są niemal niewidoczne dla oka. Lekkość i harmonia zostały osiągnięte nie tylko poprzez to, co wyeksponowane, ale także - dzięki umiejętnemu ukryciu niektórych elementów. Kuchnia została podzielona ruchomymi panelami na dwie części - reprezentacyjną i roboczą. Wyspa w organicznym kształcie płynnie łączy strefę salonu i kuchni, sprawiając, że przestrzenie wzajemnie się przenikają. Dopełnieniem całości są najlepsze europejskie marki: Catellani&Smith Vierkant Atelier, Flos czy Agape.

Lampy w tym wnętrzu zostały potraktowane jak dzieła sztuki. Ich delikatne, ale dopracowane formy stanowią niekwestionowaną ozdobę azylu. Światło i cień tworzą tu prawdziwy spektakl, zmieniając oblicze przestrzeni. Dekoracyjne panele przy oknach sprawiają, że na podłodze w ciągu dnia rysuje się cień w formie kratki. Podobnie w strefie szafy z winem, tworzy się efekt „lampy", która również rzuca cień na suficie i podłodze. 

Naturalne materiały, przezroczyste tkaniny, drewno o widocznych sękach i surowość wykończenia ścian tworzą niezwykły klimat tego wnętrza. Czas zdaje się tu płynąć wolniej. Zmartwienia zostają za progiem, podobnie jak nadmiar bodźców. NAMI koi i otula, daje wytchnienie i pozwala zregenerować siły. 

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Piękno natury w Twoim domu – odkryj spokój płynący z wnętrz projektowanych przez Studio Organic

W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.

Więcej

Jak stworzyć harmonijne wnętrze pozwalające uciec od zgiełku miasta?

W Studio Organic rozumiemy, że w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia robi się przytłaczające, a zgiełk miasta stale nas otacza, pragnienie znalezienia spokoju i harmonii w naszym własnym wnętrzu nabiera szczególnego znaczenia. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że nasze wnętrza mogą odegrać kluczową rolę w spełnianiu tego pragnienia. W tym artykule zgłębimy temat tworzenia wnętrz, które odzwierciedlają naszą osobowość, a także stanowią azyl od codziennego chaosu. Zachęcamy Was do wnikliwej lektury i odkrycia inspirujących sposobów na osiągnięcie harmonii w Waszych wnętrzach.

Więcej

Dom pełen dobrej energii – jak projekt wnętrza wpływa na nastrój domowników

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do domu i natychmiast poczuć przyjemną atmosferę we wnętrzu? A może zdarzyło Ci się odwiedzić czyjeś mieszkanie, gdzie panował napięty nastrój? Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swojego domu. Nie tylko chcemy, aby był estetyczny i funkcjonalny, ale również pragniemy, aby nasze miejsce do życia było przepełnione pozytywną energią.

Więcej

Wnętrza zatopione w naturze – jak architekci Studia Organic wprowadzają do domu harmonię i spokój

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób pragnie stworzyć w swoim domu oazę spokoju, gdzie mogą uciec od stresu i natłoku codziennych obowiązków. Jako architekci Studia Organic doskonale rozumiemy tę potrzebę i specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz, które wprowadzają harmonię i jedność z naturą. Korzystając z naturalnych materiałów, biologicznych form i zrównoważonych rozwiązań, tworzymy przestrzenie, w których można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Więcej