Naturalne materiały we wnętrzach

Naturalne materiały i style wystroju wnętrz

Współczesne style aranżacji wnętrz ewoluują. Dlatego naturalne materiały doskonale komponują się w:

  • minimalizmie

Doskonale w nim prezentują się naturalne materiały, takie jak kamień czy surowe drewno. Minimalizm charakteryzuje się czystą formą i wnętrzami, w których można swobodnie odpocząć. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. W takich domach każdy element ma spełniać określoną funkcję – nierzadko więcej niż jedną. W minimalizmie niezwykle istotna jest także jakość użytych surowców, dlatego naturalnego materiały idealnie się w nim prezentują.

  • ekologicznych wnętrzach

Mieszkanie zaaranżowane w stylu ekologicznym polega nie tylko na użyciu naturalnych surowców. Wiąże się także ze sposobem życia. Otóż w takich wnętrzach są wykorzystywane energooszczędne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Surowce stosowane w ekologicznym wnętrzu powinny pochodzić z lokalnych źródeł lub z recyklingu. Niezwykle istotne jest zapewnienie jedności człowieka z naturą, tak jak w wielu projektach Studio Organic. Ekologiczne wnętrza charakteryzują się również dużymi przeszkleniami, które zapewniają zwiększoną ilość naturalnego światła słonecznego.

  • biophilic design

To jeden z najbardziej widocznych trendów w aranżacji wnętrz ostatnich lat. Charakterystycznego dla niego jest stworzenie przestrzeni pełnej natury. Zarówno do wykończenia wnętrza, jak i jego ozdobienia są używane naturalne materiały. Podobnie jak w stylu ekologicznym, ważne są duże przeszklenia, które mogą wprowadzić światło i zapewnić kontakt z naturą znajdującą się na zewnątrz. 

To tylko kilka stylów aranżacji wnętrz, w których są wykorzystywane naturalne materiały. Co do zasady, coraz częściej wykorzystuje się organiczne surowce, które ograniczają negatywny wpływ na środowisko naturalne i pomagają stworzyć ciepły oraz przyjazny klimat wewnątrz. 

Jak ozdobić wnętrza za pomocą naturalnych materiałów?

Wykorzystanie naturalnych surowców wcale nie musi się kończyć na etapie wykańczania wnętrz. Organiczne materiały idealnie sprawdzą się także w wyposażeniu i dekoracji mieszkania. Warto wykorzystać zasłony oraz kapy wykonane z bawełny, wełny czy lnu. Wprowadzanie naturalnych tkanin ociepli wnętrze i nada mu estetycznego wyglądu. Wśród atutów wykorzystania takich surowców można wymienić:

  • wysoką jakość – drewno, len czy bawełna, to materiały, które pozostaną w dobrym stanie na dłużej,
  • nadanie odpowiedniego klimatu wnętrzu – to niezwykle ważne, aby mieszkanie dawało możliwość do relaksu,
  • ekologiczność – w dzisiejszych czasach bardziej świadome życie to nie przywilej, ale obowiązek każdej osoby, która chce zadbać o środowisko naturalne.

W Studio Organic możesz zamówić projekt, który uwzględni zastosowanie naturalnych materiałów. Dzięki temu, wraz z projektantami, stworzysz piękne miejsce do rozwijania się, relaksu i życia.  

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Wnętrze bliskie naturze – jak stworzyć piękne wnętrze z wykorzystaniem naturalnych materiałów?

Obecnie ekologia jest coraz ważniejszym aspektem życia. Chętniej wybierane są produkty produkowane w zrównoważony sposób, a odnawialne źródła energii zyskują na popularności. Dlatego trudno się dziwić, że takie podejście jest stosowane także q architekturze wnętrz. Dowiedz się, w jaki sposób można zadbać o ekologiczną aranżację mieszkania.

Więcej

Niech stanie się światło w Twoim wnętrzu!

Przy projektowaniu mieszkań niezwykle istotne są parametry fotometryczne oświetlenia we wnętrzach. To właśnie one wpływają na komfort życia i możliwość wygodnego wykonywania różnych czynności. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd lamp, ale także ich funkcjonalność. Dowiedz się, jak zadbać o optymalne oświetlenie we wnętrzu.

Więcej

Naturalne materiały we wnętrzach

Współcześnie można zaobserwować różnorodność trendów w aranżacji wnętrz. Jednak ostatnimi czasy coraz więcej osób ceni sobie obecność naturalnych materiałów w najbliższym otoczeniu. Takie wnętrza nie tylko estetycznie się prezentują, ale również są przyjazne środowisku. Dowiedz się, dlaczego warto użyć naturalnych materiałów do urządzenia domu.

Więcej

Wnętrza w stylu japandi

Szukasz idealnego stylu wnętrza dla siebie? Uwielbiasz minimalizm, japoński klimat i elementy skandynawskiego hygge? Czas, abyś poznał najmodniejszy styl aranżacji domu – japandi. Takie wnętrza może zaprojektować dla Ciebie Studio Organic.

Więcej