Naturalne materiały we wnętrzach

Naturalne materiały i style wystroju wnętrz

Współczesne style aranżacji wnętrz ewoluują. Dlatego naturalne materiały doskonale komponują się w:

  • minimalizmie

Doskonale w nim prezentują się naturalne materiały, takie jak kamień czy surowe drewno. Minimalizm charakteryzuje się czystą formą i wnętrzami, w których można swobodnie odpocząć. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. W takich domach każdy element ma spełniać określoną funkcję – nierzadko więcej niż jedną. W minimalizmie niezwykle istotna jest także jakość użytych surowców, dlatego naturalnego materiały idealnie się w nim prezentują.

  • ekologicznych wnętrzach

Mieszkanie zaaranżowane w stylu ekologicznym polega nie tylko na użyciu naturalnych surowców. Wiąże się także ze sposobem życia. Otóż w takich wnętrzach są wykorzystywane energooszczędne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Surowce stosowane w ekologicznym wnętrzu powinny pochodzić z lokalnych źródeł lub z recyklingu. Niezwykle istotne jest zapewnienie jedności człowieka z naturą, tak jak w wielu projektach Studio Organic. Ekologiczne wnętrza charakteryzują się również dużymi przeszkleniami, które zapewniają zwiększoną ilość naturalnego światła słonecznego.

  • biophilic design

To jeden z najbardziej widocznych trendów w aranżacji wnętrz ostatnich lat. Charakterystycznego dla niego jest stworzenie przestrzeni pełnej natury. Zarówno do wykończenia wnętrza, jak i jego ozdobienia są używane naturalne materiały. Podobnie jak w stylu ekologicznym, ważne są duże przeszklenia, które mogą wprowadzić światło i zapewnić kontakt z naturą znajdującą się na zewnątrz. 

To tylko kilka stylów aranżacji wnętrz, w których są wykorzystywane naturalne materiały. Co do zasady, coraz częściej wykorzystuje się organiczne surowce, które ograniczają negatywny wpływ na środowisko naturalne i pomagają stworzyć ciepły oraz przyjazny klimat wewnątrz. 

Jak ozdobić wnętrza za pomocą naturalnych materiałów?

Wykorzystanie naturalnych surowców wcale nie musi się kończyć na etapie wykańczania wnętrz. Organiczne materiały idealnie sprawdzą się także w wyposażeniu i dekoracji mieszkania. Warto wykorzystać zasłony oraz kapy wykonane z bawełny, wełny czy lnu. Wprowadzanie naturalnych tkanin ociepli wnętrze i nada mu estetycznego wyglądu. Wśród atutów wykorzystania takich surowców można wymienić:

  • wysoką jakość – drewno, len czy bawełna, to materiały, które pozostaną w dobrym stanie na dłużej,
  • nadanie odpowiedniego klimatu wnętrzu – to niezwykle ważne, aby mieszkanie dawało możliwość do relaksu,
  • ekologiczność – w dzisiejszych czasach bardziej świadome życie to nie przywilej, ale obowiązek każdej osoby, która chce zadbać o środowisko naturalne.

W Studio Organic możesz zamówić projekt, który uwzględni zastosowanie naturalnych materiałów. Dzięki temu, wraz z projektantami, stworzysz piękne miejsce do rozwijania się, relaksu i życia.  

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Jak wybrać najlepszego architekta wnętrz, który zaprojektuje apartament w Warszawie

Warszawa to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Stolica Polski przyciąga turystów i mieszkańców swoją bogatą historią, pięknymi zabytkami, zielonymi parkami, kulturalnymi wydarzeniami oraz nowoczesnymi budynkami. Wiele osób pragnie mieszkać w centrum miasta, w pobliżu atrakcji, sklepów i restauracji, dlatego też apartamenty w Warszawie są bardzo popularne, a architekci zajmujący się ich projektowaniem mają wiele pracy.

Więcej

NAMI: miejski azyl nad oceanem

Ten apartament otula subtelnością, ciepłem i delikatnymi, harmonijnymi formami. Utrzymany w duchu Organic Shelter, jest jak pobliski ocean - potrafi w mgnieniu oka zmienić oblicze dzięki perfekcyjnie zaprojektowanym scenom świetlnym. Koi zmysły, pozwala odpocząć i daje poczucie bezpieczeństwa.

Więcej

Naturalne wnętrza apartamentów

Coraz więcej ludzi szuka sposobu na to, aby być bliżej natury. Wśród wnętrzarskich tendencji można zaobserwować trend na aranżacje ekologiczne, w których wykorzystuje się organiczne surowce. Wystrój inspirowany naturą może być przestrzenią, w której przyjemnie się funkcjonuje. Dowiedz się, jak mogą wyglądać naturalne wnętrza apartamentów.

Więcej

Wnętrza minimalistyczne – inspiracje

Minimalizm w mieszkaniu kojarzy się z nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem. Jednak zaplanowanie takiej aranżacji dla wielu osób może być wyzwaniem. Zwłaszcza że w minimalizmie nie ma miejsca na przypadkowe elementy. Dowiedz się, na czym opiera się taki styl wystroju wnętrza.

Więcej