Naturalne materiały we wnętrzach

Naturalne materiały i style wystroju wnętrz

Współczesne style aranżacji wnętrz ewoluują. Dlatego naturalne materiały doskonale komponują się w:

  • minimalizmie

Doskonale w nim prezentują się naturalne materiały, takie jak kamień czy surowe drewno. Minimalizm charakteryzuje się czystą formą i wnętrzami, w których można swobodnie odpocząć. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. W takich domach każdy element ma spełniać określoną funkcję – nierzadko więcej niż jedną. W minimalizmie niezwykle istotna jest także jakość użytych surowców, dlatego naturalnego materiały idealnie się w nim prezentują.

  • ekologicznych wnętrzach

Mieszkanie zaaranżowane w stylu ekologicznym polega nie tylko na użyciu naturalnych surowców. Wiąże się także ze sposobem życia. Otóż w takich wnętrzach są wykorzystywane energooszczędne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Surowce stosowane w ekologicznym wnętrzu powinny pochodzić z lokalnych źródeł lub z recyklingu. Niezwykle istotne jest zapewnienie jedności człowieka z naturą, tak jak w wielu projektach Studio Organic. Ekologiczne wnętrza charakteryzują się również dużymi przeszkleniami, które zapewniają zwiększoną ilość naturalnego światła słonecznego.

  • biophilic design

To jeden z najbardziej widocznych trendów w aranżacji wnętrz ostatnich lat. Charakterystycznego dla niego jest stworzenie przestrzeni pełnej natury. Zarówno do wykończenia wnętrza, jak i jego ozdobienia są używane naturalne materiały. Podobnie jak w stylu ekologicznym, ważne są duże przeszklenia, które mogą wprowadzić światło i zapewnić kontakt z naturą znajdującą się na zewnątrz. 

To tylko kilka stylów aranżacji wnętrz, w których są wykorzystywane naturalne materiały. Co do zasady, coraz częściej wykorzystuje się organiczne surowce, które ograniczają negatywny wpływ na środowisko naturalne i pomagają stworzyć ciepły oraz przyjazny klimat wewnątrz. 

Jak ozdobić wnętrza za pomocą naturalnych materiałów?

Wykorzystanie naturalnych surowców wcale nie musi się kończyć na etapie wykańczania wnętrz. Organiczne materiały idealnie sprawdzą się także w wyposażeniu i dekoracji mieszkania. Warto wykorzystać zasłony oraz kapy wykonane z bawełny, wełny czy lnu. Wprowadzanie naturalnych tkanin ociepli wnętrze i nada mu estetycznego wyglądu. Wśród atutów wykorzystania takich surowców można wymienić:

  • wysoką jakość – drewno, len czy bawełna, to materiały, które pozostaną w dobrym stanie na dłużej,
  • nadanie odpowiedniego klimatu wnętrzu – to niezwykle ważne, aby mieszkanie dawało możliwość do relaksu,
  • ekologiczność – w dzisiejszych czasach bardziej świadome życie to nie przywilej, ale obowiązek każdej osoby, która chce zadbać o środowisko naturalne.

W Studio Organic możesz zamówić projekt, który uwzględni zastosowanie naturalnych materiałów. Dzięki temu, wraz z projektantami, stworzysz piękne miejsce do rozwijania się, relaksu i życia.  

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Piękno natury w Twoim domu – odkryj spokój płynący z wnętrz projektowanych przez Studio Organic

W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.

Więcej

Jak stworzyć harmonijne wnętrze pozwalające uciec od zgiełku miasta?

W Studio Organic rozumiemy, że w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia robi się przytłaczające, a zgiełk miasta stale nas otacza, pragnienie znalezienia spokoju i harmonii w naszym własnym wnętrzu nabiera szczególnego znaczenia. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że nasze wnętrza mogą odegrać kluczową rolę w spełnianiu tego pragnienia. W tym artykule zgłębimy temat tworzenia wnętrz, które odzwierciedlają naszą osobowość, a także stanowią azyl od codziennego chaosu. Zachęcamy Was do wnikliwej lektury i odkrycia inspirujących sposobów na osiągnięcie harmonii w Waszych wnętrzach.

Więcej

Dom pełen dobrej energii – jak projekt wnętrza wpływa na nastrój domowników

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do domu i natychmiast poczuć przyjemną atmosferę we wnętrzu? A może zdarzyło Ci się odwiedzić czyjeś mieszkanie, gdzie panował napięty nastrój? Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swojego domu. Nie tylko chcemy, aby był estetyczny i funkcjonalny, ale również pragniemy, aby nasze miejsce do życia było przepełnione pozytywną energią.

Więcej

Wnętrza zatopione w naturze – jak architekci Studia Organic wprowadzają do domu harmonię i spokój

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób pragnie stworzyć w swoim domu oazę spokoju, gdzie mogą uciec od stresu i natłoku codziennych obowiązków. Jako architekci Studia Organic doskonale rozumiemy tę potrzebę i specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz, które wprowadzają harmonię i jedność z naturą. Korzystając z naturalnych materiałów, biologicznych form i zrównoważonych rozwiązań, tworzymy przestrzenie, w których można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Więcej