Niech stanie się światło w Twoim wnętrzu!

Jakie światło jest najlepsze?

Warto wiedzieć, że natężenie światła na metr kwadratowy można zmierzyć i jest wyrażane w luksach. W zależności od pomieszczenia są stosowane różne normy:

  • salon – 200-400,
  • łazienka – 300 – 600 oraz dodatkowe oświetlenie przy lustrze,
  • kuchnia – 400 oraz dodatkowe oświetlenie na blat czy miejsce pracy,
  • sypialnia – 120 – 200,
  • gabinet – 400-500.

W zależności od sposobu użytkowania pomieszczenia należy także wybrać temperaturę światła, która jest określana w Kelwinach. W miejscach do pracy najlepiej się sprawdzi oświetlenie neutralne 4000 K lub chłodne, czyli od 6000 K. Natomiast w pomieszczeniach mieszkalnych komfortowe będzie światło ciepłe o temperaturze od 2500 K – 35000 K.

Warto jednak wiedzieć, że najbardziej komfortowe dla człowieka jest oświetlenie naturalne. Dlatego w projektach Studio Organic można zauważyć tak duży nacisk na zastosowanie przeszkleń, które mają za zadanie wpuścić promienie słońca do środka. W ten sposób można zadbać o bliższy kontakt człowieka z naturą. Co jednak zrobić po zachodzie słońca i podczas pochmurnych dni?

Forma lampy ma znaczenie

Wiele osób decydując się na wybór danego oświetlenia, najbardziej zwraca uwagę na formę lampy, jej kolor czy rozmiar. Warto jednak sprawdzić, jakie strumień światła dzięki nim uzyskasz. Najczęściej można wyróżnić:

  • rozproszone

Światło rozproszone jest delikatniejsze, przez co pozwala na relaks. Można je uzyskać przez zastosowanie kulistego kształtu żarówki oraz odpowiednich kloszy. Takie oświetlenie jest popularnie stosowane w pomieszczeniach do komfortu, takich jak salon czy sypialnia. Natomiast warto wiedzieć, że światło rozproszone nie jest najlepsze do pracy czy czytania.

  • skupione

Można je uzyskać przez zastosowanie wąskich kloszy oraz żarówek.  Zazwyczaj jest stosowane przy lampach punktowych i oświetla niewielki obszar. 

Oprócz rodzaju światła warto wiedzieć, że forma lampy może również nadać ciekawy efekt świetlny. Papierowe klosze są znane z emitowania delikatnego oświetlenia, które jest bardzo relaksujące. Wybór sposobu oświetlenia ma duży wpływ na wygląd mieszkania i komfort domowników. Dlatego architekci w Studio Organic przykładają ogromną uwagę do tego, jakie lampy będą zastosowane. Dom ma być Twoim azylem i miejscem relaksu.

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Piękno natury w Twoim domu – odkryj spokój płynący z wnętrz projektowanych przez Studio Organic

W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.

Więcej

Jak stworzyć harmonijne wnętrze pozwalające uciec od zgiełku miasta?

W Studio Organic rozumiemy, że w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia robi się przytłaczające, a zgiełk miasta stale nas otacza, pragnienie znalezienia spokoju i harmonii w naszym własnym wnętrzu nabiera szczególnego znaczenia. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że nasze wnętrza mogą odegrać kluczową rolę w spełnianiu tego pragnienia. W tym artykule zgłębimy temat tworzenia wnętrz, które odzwierciedlają naszą osobowość, a także stanowią azyl od codziennego chaosu. Zachęcamy Was do wnikliwej lektury i odkrycia inspirujących sposobów na osiągnięcie harmonii w Waszych wnętrzach.

Więcej

Dom pełen dobrej energii – jak projekt wnętrza wpływa na nastrój domowników

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do domu i natychmiast poczuć przyjemną atmosferę we wnętrzu? A może zdarzyło Ci się odwiedzić czyjeś mieszkanie, gdzie panował napięty nastrój? Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swojego domu. Nie tylko chcemy, aby był estetyczny i funkcjonalny, ale również pragniemy, aby nasze miejsce do życia było przepełnione pozytywną energią.

Więcej

Wnętrza zatopione w naturze – jak architekci Studia Organic wprowadzają do domu harmonię i spokój

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób pragnie stworzyć w swoim domu oazę spokoju, gdzie mogą uciec od stresu i natłoku codziennych obowiązków. Jako architekci Studia Organic doskonale rozumiemy tę potrzebę i specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz, które wprowadzają harmonię i jedność z naturą. Korzystając z naturalnych materiałów, biologicznych form i zrównoważonych rozwiązań, tworzymy przestrzenie, w których można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Więcej