Niech stanie się światło w Twoim wnętrzu!

Jakie światło jest najlepsze?

Warto wiedzieć, że natężenie światła na metr kwadratowy można zmierzyć i jest wyrażane w luksach. W zależności od pomieszczenia są stosowane różne normy:

  • salon – 200-400,
  • łazienka – 300 – 600 oraz dodatkowe oświetlenie przy lustrze,
  • kuchnia – 400 oraz dodatkowe oświetlenie na blat czy miejsce pracy,
  • sypialnia – 120 – 200,
  • gabinet – 400-500.

W zależności od sposobu użytkowania pomieszczenia należy także wybrać temperaturę światła, która jest określana w Kelwinach. W miejscach do pracy najlepiej się sprawdzi oświetlenie neutralne 4000 K lub chłodne, czyli od 6000 K. Natomiast w pomieszczeniach mieszkalnych komfortowe będzie światło ciepłe o temperaturze od 2500 K – 35000 K.

Warto jednak wiedzieć, że najbardziej komfortowe dla człowieka jest oświetlenie naturalne. Dlatego w projektach Studio Organic można zauważyć tak duży nacisk na zastosowanie przeszkleń, które mają za zadanie wpuścić promienie słońca do środka. W ten sposób można zadbać o bliższy kontakt człowieka z naturą. Co jednak zrobić po zachodzie słońca i podczas pochmurnych dni?

Forma lampy ma znaczenie

Wiele osób decydując się na wybór danego oświetlenia, najbardziej zwraca uwagę na formę lampy, jej kolor czy rozmiar. Warto jednak sprawdzić, jakie strumień światła dzięki nim uzyskasz. Najczęściej można wyróżnić:

  • rozproszone

Światło rozproszone jest delikatniejsze, przez co pozwala na relaks. Można je uzyskać przez zastosowanie kulistego kształtu żarówki oraz odpowiednich kloszy. Takie oświetlenie jest popularnie stosowane w pomieszczeniach do komfortu, takich jak salon czy sypialnia. Natomiast warto wiedzieć, że światło rozproszone nie jest najlepsze do pracy czy czytania.

  • skupione

Można je uzyskać przez zastosowanie wąskich kloszy oraz żarówek.  Zazwyczaj jest stosowane przy lampach punktowych i oświetla niewielki obszar. 

Oprócz rodzaju światła warto wiedzieć, że forma lampy może również nadać ciekawy efekt świetlny. Papierowe klosze są znane z emitowania delikatnego oświetlenia, które jest bardzo relaksujące. Wybór sposobu oświetlenia ma duży wpływ na wygląd mieszkania i komfort domowników. Dlatego architekci w Studio Organic przykładają ogromną uwagę do tego, jakie lampy będą zastosowane. Dom ma być Twoim azylem i miejscem relaksu.

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Wnętrze bliskie naturze – jak stworzyć piękne wnętrze z wykorzystaniem naturalnych materiałów?

Obecnie ekologia jest coraz ważniejszym aspektem życia. Chętniej wybierane są produkty produkowane w zrównoważony sposób, a odnawialne źródła energii zyskują na popularności. Dlatego trudno się dziwić, że takie podejście jest stosowane także q architekturze wnętrz. Dowiedz się, w jaki sposób można zadbać o ekologiczną aranżację mieszkania.

Więcej

Niech stanie się światło w Twoim wnętrzu!

Przy projektowaniu mieszkań niezwykle istotne są parametry fotometryczne oświetlenia we wnętrzach. To właśnie one wpływają na komfort życia i możliwość wygodnego wykonywania różnych czynności. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd lamp, ale także ich funkcjonalność. Dowiedz się, jak zadbać o optymalne oświetlenie we wnętrzu.

Więcej

Naturalne materiały we wnętrzach

Współcześnie można zaobserwować różnorodność trendów w aranżacji wnętrz. Jednak ostatnimi czasy coraz więcej osób ceni sobie obecność naturalnych materiałów w najbliższym otoczeniu. Takie wnętrza nie tylko estetycznie się prezentują, ale również są przyjazne środowisku. Dowiedz się, dlaczego warto użyć naturalnych materiałów do urządzenia domu.

Więcej

Wnętrza w stylu japandi

Szukasz idealnego stylu wnętrza dla siebie? Uwielbiasz minimalizm, japoński klimat i elementy skandynawskiego hygge? Czas, abyś poznał najmodniejszy styl aranżacji domu – japandi. Takie wnętrza może zaprojektować dla Ciebie Studio Organic.

Więcej