Projektowanie wnętrz w stylu organicznym, naturalnym - Warszawa

Jakie kolory będą pasować do wnętrz eko inspirowanych naturą?

W Studio Organic wierzymy, że najpiękniejsze wnętrza to te, które są zaprojektowane w zgodzie z człowiekiem i naturą. Organiczne surowce i minimalistyczne formy tworzą ze sobą harmonijne połączenie. Mieszkania w stylu naturalnym i ekologicznym są przyjazne do życia. Takie aranżacje koją i pozwalają na relaks. Dowiedz się, jakie kolory najlepiej będą wyglądać we wnętrzach inspirowanych naturą.

Czym charakteryzuje się styl ekologiczny we wnętrzach?

Wraz z rosnącą świadomością wpływu człowieka na środowisko naturalne coraz popularniejszy staje się styl eko we wnętrzach. Do jego charakterystycznych cech należą: 

 • biodegradowalne surowce użyte do aranżacji wnętrz, można do nich zaliczyć wełnę, len, rattan, korek, drewno czy jutę, co ważne dla każdego kraju będą to inne materiały, gdyż nie tylko właściwości tworzywa są brane pod uwagę, ale także wydobycie i transport,
 • wykorzystanie kolorów inspirowanych naturą,
 • minimalizm,
 • energooszczędność,
 • zasada zero waste,
 • użycie żywych roślin,
 • przestronne okna, umożliwiające korzystanie z naturalnego światła słonecznego.

Nie uświadczysz w nim charakterystycznych dla stylu nowoczesnego mebli z transparentnego plastiku czy chromu. Tutaj główną rolę będą odgrywać meble drewniane lub rattanowe. Doskonałym pomysłem jest także recykling wyposażenia, zgodnie z zasadą zero waste. Nie bez powodu wśród cech jest wymieniony minimalizm. Styl eko nie powinien się kojarzyć z przepychem i bogato zdobionymi formami. Jest czysty i pozwala oddychać. Elementy stylu ekologicznego znajdziesz we wnętrzach skandynawskich i boho. Przejście na aranżację domu przyjazną środowisku to naturalny kierunek rozwoju.

Do jakich mieszkań będzie pasować styl ekologiczny?

Styl ekologiczny ze względu na swoje główne założenia jest uniwersalny dla każdego. Doskonale będzie się prezentować w niewielkich mieszkaniach ze względu na minimalizm, nie występuje zagrożenie tzw. zagracenia przestrzeni, co jest niezwykle ważne przy małych metrażach. W dużych wnętrzach doda on przytulności, dzięki użyciu ekologicznych materiałów, naturalnych kolorów i różnorodnych roślin zielonych. Najpełniej można wykorzystać aranżację ekologiczną w budynkach z dużą ilością okien, które wpuszczą dzienne światło do środka. Mieszkania w takim stylu dadzą poczucie więzi z naturą, nawet jeśli znajdują się w centrum Warszawy. 

Kolory natury, czyli jakie?

Wnętrza w stylu ekologicznym wymagają użycia barw ziemi. Wśród naturalnej palety kolorów można wyróżnić:

 • beże

Nienachalne i pełne elegancji, występują w środowisku naturalnym. Znajdziesz je w wypłowiałych kłosach oraz kwarcowym piasku. Uspokajają i wyciszają. Doskonale się prezentują zestawione z zielenią i brązem, a do tego optycznie powiększają niewielkie pomieszczenia. Można je wprowadzić do wnętrz, malując ściany czy używając naturalnych tkanin.

 • brązy

Zupełnie jak pień drzewa, korzeń cynamonu czy palona kawa. Ten kolor występuje w stylu ekologicznym w każdej postaci, od najjaśniejszych karmelowych odcieni, aż do najciemniejszych czekoladowych tonów. Nadają głębi wnętrzu. 

 • zielenie

Kojarzą się z wiosną, odrodzeniem i naturą. Nie może ich zabraknąć w stylu ekologicznym, będą występować w nim na ścianach, tkaninach i za pomocą żywych roślin. Działają przeciwdepresyjnie i uspokajająco. Romantycy pokochają głębokie zielenie butelkowe, natomiast niepoprawnym optymistom spodobają się wesołe tony pistacjowe czy limonkowe.  

 • szarości

Przywodzą na myśl mgłę czy zachmurzone niebo. Symbolizują mądrość i godność. Na dobre zagościły w aranżacjach wnętrz od kilku lat, są cenione za uniwersalność. Doskonale będą pasować do każdego koloru.

 • żółcienie i pomarańcze

Odcienie jesieni świetnie się prezentują w naturalnych wnętrzach, nadając im mocnego akcentu i zdecydowania.

 • biele i błękity

Zupełnie jak chmury i mroźne lodowce, biele i błękity doskonale wpasowują się w nurt organicznych aranżacji. Wprowadzą do wnętrza przestrzeń i światło. Idealnie łączą się z innymi kolorami.

 • czerwienie

Znajdziesz je w żarze ogniska i polnych makach. Warto je stosować we wnętrzach w roli akcentu, zupełnie tak, jak robi to natura. 

W wybieraniu kolorów do wnętrz ekologicznych warto inspirować się ich naturalnym występowaniem w środowisku. Na ścianach świetnie się sprawdzą jasne i neutralne odcienie. Mocne barwy lepiej stosować w roli akcentów przełamujących kolor. W naturalnych aranżacjach korzystnie jest zachować zasadę 3 kolorów, dzięki czemu wnętrza będą czyste i harmonijne.

Zalety wnętrza w stylu ekologicznym

Wiele osób, zanim przekona się do danego stylu, zastanawia się, czy to tylko przelotny trend, czy może sposób na życie. W Studio Organic wiemy, jak ważna jest w aranżacjach wnętrz bliskość człowieka z naturą. Do zalet stylu ekologicznego można zaliczyć:

 • ograniczenie nabywania towarów, których produkcja i wytworzenie ma zgubny wpływ na środowisko,
 • stosowanie energooszczędnych rozwiązań, co obniża nie tylko koszty mieszkania, ale także emisję szkodliwych substancji,
 • zminimalizowanie wydobycia nieodnawialnych materiałów dzięki stosowaniu surowców z odzysku.

Poza korzyściami dla środowiska naturalnego, wybierając ekologiczny styl aranżacji wnętrz, stwarzasz sobie schronienie, w którym możesz odzyskać spokój i się rozwijać.


Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Piękno natury w Twoim domu – odkryj spokój płynący z wnętrz projektowanych przez Studio Organic

W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.

Więcej

Jak stworzyć harmonijne wnętrze pozwalające uciec od zgiełku miasta?

W Studio Organic rozumiemy, że w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia robi się przytłaczające, a zgiełk miasta stale nas otacza, pragnienie znalezienia spokoju i harmonii w naszym własnym wnętrzu nabiera szczególnego znaczenia. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że nasze wnętrza mogą odegrać kluczową rolę w spełnianiu tego pragnienia. W tym artykule zgłębimy temat tworzenia wnętrz, które odzwierciedlają naszą osobowość, a także stanowią azyl od codziennego chaosu. Zachęcamy Was do wnikliwej lektury i odkrycia inspirujących sposobów na osiągnięcie harmonii w Waszych wnętrzach.

Więcej

Dom pełen dobrej energii – jak projekt wnętrza wpływa na nastrój domowników

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do domu i natychmiast poczuć przyjemną atmosferę we wnętrzu? A może zdarzyło Ci się odwiedzić czyjeś mieszkanie, gdzie panował napięty nastrój? Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swojego domu. Nie tylko chcemy, aby był estetyczny i funkcjonalny, ale również pragniemy, aby nasze miejsce do życia było przepełnione pozytywną energią.

Więcej

Wnętrza zatopione w naturze – jak architekci Studia Organic wprowadzają do domu harmonię i spokój

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób pragnie stworzyć w swoim domu oazę spokoju, gdzie mogą uciec od stresu i natłoku codziennych obowiązków. Jako architekci Studia Organic doskonale rozumiemy tę potrzebę i specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz, które wprowadzają harmonię i jedność z naturą. Korzystając z naturalnych materiałów, biologicznych form i zrównoważonych rozwiązań, tworzymy przestrzenie, w których można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Więcej