Wnętrza minimalistyczne – inspiracje

Minimalizm – nie tylko styl wystroju, ale również filozofia 

Warto wiedzieć, że minimalizm nie ogranicza się jedynie do sposobu wystroju wnętrza. To tak naprawdę filozofia życia, która opiera się na:

  • przeciwstawieniu się konsumpcjonizmowi,
  • ograniczeniu elementów w przestrzeni,
  • ustaleniu wartości oraz potrzeb.

Redukcja rozpraszających dekoracji, które nie pełnią żadnej funkcji, przekłada się również na czystą przestrzeń oraz ekologiczne podejście do życia. Co więcej – każda rzecz wyposażenia powinna pełnić funkcję – w ten sposób można uniknąć przeładowania wnętrza. Czysta i duża przestrzeń ma być miejscem do życia, realizowania swoich marzeń oraz rozwijania zainteresowań. W minimalizmie wnętrze służy człowiekowi i to on wypełnia je szczęściem czy miłością. Żyjąc w ten sposób, można również ograniczyć konsumpcjonizm, umiar prowadzi także do mniejszego generowania odpadów oraz funkcjonowania w zgodzie z naturą. Minimalistyczne wnętrza zaprojektuje dla Ciebie Studio Organic z Warszawy.

Minimalistyczne wnętrza – garść inspiracji 

Zastanawiasz się, w jaki sposób może wyglądać minimalistyczne mieszkanie? Warto wiedzieć, że odpowiednio zaprojektowane wnętrze będzie dopasowane do Ciebie, a przez to unikalne. W tak zaaranżowanej przestrzeni nie może zabraknąć:

  • miejsca

Minimalistyczne aranżacje wnętrza są przestronne – nawet jeśli sam metraż mieszkania jest niewielki. Pozwala na to wykorzystanie przeszkleń budynku, jasnych i neutralnych kolorów oraz ograniczenie elementów zgodnie z zasadą umiaru.

  • funkcjonalności

Choć w minimalizmie redukcja potrzeb jest istotna, to warto wiedzieć, że przekłada to się w dużej mierze na funkcjonalność wyposażenia. Każdy element znajdujący się w mieszkaniu powinien mieć zastosowanie. Dzięki zachowaniu rozwagi przy dobieraniu mebli, sprzętów, a nawet dekoracji – wnętrze będzie czyste, a przy tym praktyczne.

  • wysokiej jakości

Minimalistyczne wnętrza są stworzone z wysokiej jakości materiałów oraz wyposażenia. Przekłada się to na długotrwałość i bardziej ekologiczny sposób życia less waste. 

Warto wiedzieć, że u każdej osoby minimalizm może się prezentować nieco inaczej. W końcu to Ty decydujesz o tym, jakie elementy są dla Ciebie ważne. Ten styl aranżacji wnętrza pozwoli na uzyskanie atrakcyjnej i relaksującej przestrzeni. 

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Jak wybrać najlepszego architekta wnętrz, który zaprojektuje apartament w Warszawie

Warszawa to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Stolica Polski przyciąga turystów i mieszkańców swoją bogatą historią, pięknymi zabytkami, zielonymi parkami, kulturalnymi wydarzeniami oraz nowoczesnymi budynkami. Wiele osób pragnie mieszkać w centrum miasta, w pobliżu atrakcji, sklepów i restauracji, dlatego też apartamenty w Warszawie są bardzo popularne, a architekci zajmujący się ich projektowaniem mają wiele pracy.

Więcej

NAMI: miejski azyl nad oceanem

Ten apartament otula subtelnością, ciepłem i delikatnymi, harmonijnymi formami. Utrzymany w duchu Organic Shelter, jest jak pobliski ocean - potrafi w mgnieniu oka zmienić oblicze dzięki perfekcyjnie zaprojektowanym scenom świetlnym. Koi zmysły, pozwala odpocząć i daje poczucie bezpieczeństwa.

Więcej

Naturalne wnętrza apartamentów

Coraz więcej ludzi szuka sposobu na to, aby być bliżej natury. Wśród wnętrzarskich tendencji można zaobserwować trend na aranżacje ekologiczne, w których wykorzystuje się organiczne surowce. Wystrój inspirowany naturą może być przestrzenią, w której przyjemnie się funkcjonuje. Dowiedz się, jak mogą wyglądać naturalne wnętrza apartamentów.

Więcej

Wnętrza minimalistyczne – inspiracje

Minimalizm w mieszkaniu kojarzy się z nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem. Jednak zaplanowanie takiej aranżacji dla wielu osób może być wyzwaniem. Zwłaszcza że w minimalizmie nie ma miejsca na przypadkowe elementy. Dowiedz się, na czym opiera się taki styl wystroju wnętrza.

Więcej