Wnętrza minimalistyczne – inspiracje

Minimalizm – nie tylko styl wystroju, ale również filozofia 

Warto wiedzieć, że minimalizm nie ogranicza się jedynie do sposobu wystroju wnętrza. To tak naprawdę filozofia życia, która opiera się na:

  • przeciwstawieniu się konsumpcjonizmowi,
  • ograniczeniu elementów w przestrzeni,
  • ustaleniu wartości oraz potrzeb.

Redukcja rozpraszających dekoracji, które nie pełnią żadnej funkcji, przekłada się również na czystą przestrzeń oraz ekologiczne podejście do życia. Co więcej – każda rzecz wyposażenia powinna pełnić funkcję – w ten sposób można uniknąć przeładowania wnętrza. Czysta i duża przestrzeń ma być miejscem do życia, realizowania swoich marzeń oraz rozwijania zainteresowań. W minimalizmie wnętrze służy człowiekowi i to on wypełnia je szczęściem czy miłością. Żyjąc w ten sposób, można również ograniczyć konsumpcjonizm, umiar prowadzi także do mniejszego generowania odpadów oraz funkcjonowania w zgodzie z naturą. Minimalistyczne wnętrza zaprojektuje dla Ciebie Studio Organic z Warszawy.

Minimalistyczne wnętrza – garść inspiracji 

Zastanawiasz się, w jaki sposób może wyglądać minimalistyczne mieszkanie? Warto wiedzieć, że odpowiednio zaprojektowane wnętrze będzie dopasowane do Ciebie, a przez to unikalne. W tak zaaranżowanej przestrzeni nie może zabraknąć:

  • miejsca

Minimalistyczne aranżacje wnętrza są przestronne – nawet jeśli sam metraż mieszkania jest niewielki. Pozwala na to wykorzystanie przeszkleń budynku, jasnych i neutralnych kolorów oraz ograniczenie elementów zgodnie z zasadą umiaru.

  • funkcjonalności

Choć w minimalizmie redukcja potrzeb jest istotna, to warto wiedzieć, że przekłada to się w dużej mierze na funkcjonalność wyposażenia. Każdy element znajdujący się w mieszkaniu powinien mieć zastosowanie. Dzięki zachowaniu rozwagi przy dobieraniu mebli, sprzętów, a nawet dekoracji – wnętrze będzie czyste, a przy tym praktyczne.

  • wysokiej jakości

Minimalistyczne wnętrza są stworzone z wysokiej jakości materiałów oraz wyposażenia. Przekłada się to na długotrwałość i bardziej ekologiczny sposób życia less waste. 

Warto wiedzieć, że u każdej osoby minimalizm może się prezentować nieco inaczej. W końcu to Ty decydujesz o tym, jakie elementy są dla Ciebie ważne. Ten styl aranżacji wnętrza pozwoli na uzyskanie atrakcyjnej i relaksującej przestrzeni. 

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Piękno natury w Twoim domu – odkryj spokój płynący z wnętrz projektowanych przez Studio Organic

W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.

Więcej

Jak stworzyć harmonijne wnętrze pozwalające uciec od zgiełku miasta?

W Studio Organic rozumiemy, że w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia robi się przytłaczające, a zgiełk miasta stale nas otacza, pragnienie znalezienia spokoju i harmonii w naszym własnym wnętrzu nabiera szczególnego znaczenia. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że nasze wnętrza mogą odegrać kluczową rolę w spełnianiu tego pragnienia. W tym artykule zgłębimy temat tworzenia wnętrz, które odzwierciedlają naszą osobowość, a także stanowią azyl od codziennego chaosu. Zachęcamy Was do wnikliwej lektury i odkrycia inspirujących sposobów na osiągnięcie harmonii w Waszych wnętrzach.

Więcej

Dom pełen dobrej energii – jak projekt wnętrza wpływa na nastrój domowników

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do domu i natychmiast poczuć przyjemną atmosferę we wnętrzu? A może zdarzyło Ci się odwiedzić czyjeś mieszkanie, gdzie panował napięty nastrój? Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swojego domu. Nie tylko chcemy, aby był estetyczny i funkcjonalny, ale również pragniemy, aby nasze miejsce do życia było przepełnione pozytywną energią.

Więcej

Wnętrza zatopione w naturze – jak architekci Studia Organic wprowadzają do domu harmonię i spokój

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób pragnie stworzyć w swoim domu oazę spokoju, gdzie mogą uciec od stresu i natłoku codziennych obowiązków. Jako architekci Studia Organic doskonale rozumiemy tę potrzebę i specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz, które wprowadzają harmonię i jedność z naturą. Korzystając z naturalnych materiałów, biologicznych form i zrównoważonych rozwiązań, tworzymy przestrzenie, w których można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Więcej