Wnętrza w stylu japandi

Styl japandi, czyli jaki?

W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo stylów, które możesz zastosować we wnętrzach. Jednym z trendów w aranżacji jest japandi, jednak wiele osób zastanawia się, czym właściwie on jest i jak wygląda. Do cech charakterystycznych takiego wnętrza należą:

  • naturalne materiały

Wielbiciele surowców pozyskiwanych prosto z natury pokochają styl japandi. W takich wnętrzach króluje drewno. Domy zaaranżowane w ten sposób oddychają i są pełne ciepła.

  • minimalizm

Estetyka wnętrz japandi jest pozbawiona zbędnych elementów. Króluje tu prostota, funkcjonalność i przestrzeń. Harmonia w mieszkaniu pozwala jego mieszkańcom na relaks i oczyszczenie umysłu. Czyste formy i praktyczne rozwiązania to atuty wnętrz w stylu japandi.

  • ciepła kolorystyka

Masz dość chłodnych kolorów? W japandi barwy są miękkie, delikatne i utrzymane w ciepłej tonacji. Doskonale w takim wnętrzu będą wyglądać beże, karmele i jasne brązy. Nie brak tutaj także zieleni i ciepłych wariacji szarości. Kolory w japandi mają dopełniać aranżacje, ale nie mogą jej dominować i przytłaczać.

  • przestrzeń

Mieszkania wykończone w stylu japandi charakteryzują się przestronnymi wnętrzami. To idealnie zaaranżowane wnętrza dla osób, które cenią sobie dużą ilość wolnego miejsca.

  • ekologia

Japandi nie uznaje produktów z tworzyw sztucznych i przedmiotów obciążających środowisko naturalne. 

  • harmonia

Wyposażenie w japandi to meble i sprzęty najwyższej jakości, które mają pełnić funkcję estetyczną i praktyczną. Nie znajdziesz w takim wnętrzu nagromadzenia niepotrzebnych dekoracji czy urządzeń, które nie będą używane. W japandi prawo bytu mają tylko najważniejsze elementy. 

Jeśli marzysz o stylowo zaaranżowanym domu, w którym nie brak ciepła i przestrzeni, to ten styl będzie idealny dla Ciebie. Pokochają go osoby świadome ekologicznie, ceniące sobie minimalizm oraz japońskie wpływy. 

Projektowanie wnętrz w stylu japandi

Studio Organic specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, w których to człowiek i jego jedność z naturą jest na pierwszym miejscu. Ekologiczne materiały i pieczołowicie dobrane elementy wyposażenia, to domena biura projektowego. Wyżej wymienione cechy są tożsame z japandi. Jeśli chcesz mieszkać w domu, w którym odetchniesz, to Studio Organic może zaprojektować idealne wnętrza dla Ciebie.

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Piękno natury w Twoim domu – odkryj spokój płynący z wnętrz projektowanych przez Studio Organic

W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.

Więcej

Jak stworzyć harmonijne wnętrze pozwalające uciec od zgiełku miasta?

W Studio Organic rozumiemy, że w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia robi się przytłaczające, a zgiełk miasta stale nas otacza, pragnienie znalezienia spokoju i harmonii w naszym własnym wnętrzu nabiera szczególnego znaczenia. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że nasze wnętrza mogą odegrać kluczową rolę w spełnianiu tego pragnienia. W tym artykule zgłębimy temat tworzenia wnętrz, które odzwierciedlają naszą osobowość, a także stanowią azyl od codziennego chaosu. Zachęcamy Was do wnikliwej lektury i odkrycia inspirujących sposobów na osiągnięcie harmonii w Waszych wnętrzach.

Więcej

Dom pełen dobrej energii – jak projekt wnętrza wpływa na nastrój domowników

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do domu i natychmiast poczuć przyjemną atmosferę we wnętrzu? A może zdarzyło Ci się odwiedzić czyjeś mieszkanie, gdzie panował napięty nastrój? Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swojego domu. Nie tylko chcemy, aby był estetyczny i funkcjonalny, ale również pragniemy, aby nasze miejsce do życia było przepełnione pozytywną energią.

Więcej

Wnętrza zatopione w naturze – jak architekci Studia Organic wprowadzają do domu harmonię i spokój

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób pragnie stworzyć w swoim domu oazę spokoju, gdzie mogą uciec od stresu i natłoku codziennych obowiązków. Jako architekci Studia Organic doskonale rozumiemy tę potrzebę i specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz, które wprowadzają harmonię i jedność z naturą. Korzystając z naturalnych materiałów, biologicznych form i zrównoważonych rozwiązań, tworzymy przestrzenie, w których można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Więcej