Wnętrza w stylu japandi

Styl japandi, czyli jaki?

W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo stylów, które możesz zastosować we wnętrzach. Jednym z trendów w aranżacji jest japandi, jednak wiele osób zastanawia się, czym właściwie on jest i jak wygląda. Do cech charakterystycznych takiego wnętrza należą:

  • naturalne materiały

Wielbiciele surowców pozyskiwanych prosto z natury pokochają styl japandi. W takich wnętrzach króluje drewno. Domy zaaranżowane w ten sposób oddychają i są pełne ciepła.

  • minimalizm

Estetyka wnętrz japandi jest pozbawiona zbędnych elementów. Króluje tu prostota, funkcjonalność i przestrzeń. Harmonia w mieszkaniu pozwala jego mieszkańcom na relaks i oczyszczenie umysłu. Czyste formy i praktyczne rozwiązania to atuty wnętrz w stylu japandi.

  • ciepła kolorystyka

Masz dość chłodnych kolorów? W japandi barwy są miękkie, delikatne i utrzymane w ciepłej tonacji. Doskonale w takim wnętrzu będą wyglądać beże, karmele i jasne brązy. Nie brak tutaj także zieleni i ciepłych wariacji szarości. Kolory w japandi mają dopełniać aranżacje, ale nie mogą jej dominować i przytłaczać.

  • przestrzeń

Mieszkania wykończone w stylu japandi charakteryzują się przestronnymi wnętrzami. To idealnie zaaranżowane wnętrza dla osób, które cenią sobie dużą ilość wolnego miejsca.

  • ekologia

Japandi nie uznaje produktów z tworzyw sztucznych i przedmiotów obciążających środowisko naturalne. 

  • harmonia

Wyposażenie w japandi to meble i sprzęty najwyższej jakości, które mają pełnić funkcję estetyczną i praktyczną. Nie znajdziesz w takim wnętrzu nagromadzenia niepotrzebnych dekoracji czy urządzeń, które nie będą używane. W japandi prawo bytu mają tylko najważniejsze elementy. 

Jeśli marzysz o stylowo zaaranżowanym domu, w którym nie brak ciepła i przestrzeni, to ten styl będzie idealny dla Ciebie. Pokochają go osoby świadome ekologicznie, ceniące sobie minimalizm oraz japońskie wpływy. 

Projektowanie wnętrz w stylu japandi

Studio Organic specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, w których to człowiek i jego jedność z naturą jest na pierwszym miejscu. Ekologiczne materiały i pieczołowicie dobrane elementy wyposażenia, to domena biura projektowego. Wyżej wymienione cechy są tożsame z japandi. Jeśli chcesz mieszkać w domu, w którym odetchniesz, to Studio Organic może zaprojektować idealne wnętrza dla Ciebie.

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Jak wybrać najlepszego architekta wnętrz, który zaprojektuje apartament w Warszawie

Warszawa to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Stolica Polski przyciąga turystów i mieszkańców swoją bogatą historią, pięknymi zabytkami, zielonymi parkami, kulturalnymi wydarzeniami oraz nowoczesnymi budynkami. Wiele osób pragnie mieszkać w centrum miasta, w pobliżu atrakcji, sklepów i restauracji, dlatego też apartamenty w Warszawie są bardzo popularne, a architekci zajmujący się ich projektowaniem mają wiele pracy.

Więcej

NAMI: miejski azyl nad oceanem

Ten apartament otula subtelnością, ciepłem i delikatnymi, harmonijnymi formami. Utrzymany w duchu Organic Shelter, jest jak pobliski ocean - potrafi w mgnieniu oka zmienić oblicze dzięki perfekcyjnie zaprojektowanym scenom świetlnym. Koi zmysły, pozwala odpocząć i daje poczucie bezpieczeństwa.

Więcej

Naturalne wnętrza apartamentów

Coraz więcej ludzi szuka sposobu na to, aby być bliżej natury. Wśród wnętrzarskich tendencji można zaobserwować trend na aranżacje ekologiczne, w których wykorzystuje się organiczne surowce. Wystrój inspirowany naturą może być przestrzenią, w której przyjemnie się funkcjonuje. Dowiedz się, jak mogą wyglądać naturalne wnętrza apartamentów.

Więcej

Wnętrza minimalistyczne – inspiracje

Minimalizm w mieszkaniu kojarzy się z nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem. Jednak zaplanowanie takiej aranżacji dla wielu osób może być wyzwaniem. Zwłaszcza że w minimalizmie nie ma miejsca na przypadkowe elementy. Dowiedz się, na czym opiera się taki styl wystroju wnętrza.

Więcej