Wnętrze bliskie naturze – jak stworzyć piękne wnętrze z wykorzystaniem naturalnych materiałów?

Ekologiczne wnętrze – jakie materiały powinny się w nim znajdować?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka sposobu, aby być bliżej natury. Właśnie w orojektch takich wnętrz specjalizuje się Studio Organic. W aranżacjach w tym stylu wykorzystywane są naturalne materiały, takie jak: drewno, bawełna czy len. Co do zasady, im są one mniej przetworzone i zabarwione, tym lepiej. Ciekawą alternatywą są również meble z odzysku, które mogą znaleźć nowe życie w Twoim wnętrzu. 

Dlaczego warto wykorzystać naturalne materiały we wnętrzu?

Masz dość produktów wytwarzanych seryjnie z tworzywa sztucznego? Weź zatem głęboki oddech i sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wnętrze pełne naturalnych materiałów:

  • estetyka

Prawdziwe drewno będzie się estetycznie prezentować w wielu stylach wystroju wnętrz. Dzięki temu uzyskasz atrakcyjną aranżację, która jest w zgodzie z naturą. 

  • atmosfera wnętrza

Wnętrze urządzone za pomocą naturalnych tkanin i surowców oddycha oraz wydaje się przytulniejsze.

  • unikalność

Każdy, kto kiedyś widział meble z naturalnego drewna, wie, jak różne mogą być słoje na każdym modelu. Dzięki zastosowaniu takich produktów masz pewność, że ich organiczny wzór jest unikalny. 

  • ekologiczność

Wykorzystanie wyposażenia wykonanego z naturalnych surowców pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jeśli chcesz zadbać o przyrodę, wybieraj produkty wykonane z lokalnych materiałów lub pochodzące z odzysku.

  • wysoka jakość i długotrwałość

Drewno przy odpowiedniej pielęgnacji może przetrwać w doskonałym stanie przez pokolenia. Nadaje prestiżu wnętrzu.

To tylko kilka powodów, dla których warto zadbać o wykorzystanie naturalnych materiałów we wnętrzu. 

Naturalne wnętrze – nawet w centrum miasta

Nawet mieszkając w centrum zaludnionego miasta, możesz wrócić do domu i poczuć się bliżej natury. Wnętrza projektowane przez Studio Organic są stworzone w taki sposób, aby człowiek mógł być zjednoczony ze środowiskiem naturalnym. Pozwalają na to liczne przeszklenia, które wpuszczają światło słoneczne, wykorzystanie naturalnych materiałów i zastosowanie stylowych oraz czystych form. Zadbaj o wnętrze, w którym nabierzesz oddechu.

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Jak wybrać najlepszego architekta wnętrz, który zaprojektuje apartament w Warszawie

Warszawa to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Stolica Polski przyciąga turystów i mieszkańców swoją bogatą historią, pięknymi zabytkami, zielonymi parkami, kulturalnymi wydarzeniami oraz nowoczesnymi budynkami. Wiele osób pragnie mieszkać w centrum miasta, w pobliżu atrakcji, sklepów i restauracji, dlatego też apartamenty w Warszawie są bardzo popularne, a architekci zajmujący się ich projektowaniem mają wiele pracy.

Więcej

NAMI: miejski azyl nad oceanem

Ten apartament otula subtelnością, ciepłem i delikatnymi, harmonijnymi formami. Utrzymany w duchu Organic Shelter, jest jak pobliski ocean - potrafi w mgnieniu oka zmienić oblicze dzięki perfekcyjnie zaprojektowanym scenom świetlnym. Koi zmysły, pozwala odpocząć i daje poczucie bezpieczeństwa.

Więcej

Naturalne wnętrza apartamentów

Coraz więcej ludzi szuka sposobu na to, aby być bliżej natury. Wśród wnętrzarskich tendencji można zaobserwować trend na aranżacje ekologiczne, w których wykorzystuje się organiczne surowce. Wystrój inspirowany naturą może być przestrzenią, w której przyjemnie się funkcjonuje. Dowiedz się, jak mogą wyglądać naturalne wnętrza apartamentów.

Więcej

Wnętrza minimalistyczne – inspiracje

Minimalizm w mieszkaniu kojarzy się z nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem. Jednak zaplanowanie takiej aranżacji dla wielu osób może być wyzwaniem. Zwłaszcza że w minimalizmie nie ma miejsca na przypadkowe elementy. Dowiedz się, na czym opiera się taki styl wystroju wnętrza.

Więcej