Wnętrze bliskie naturze – jak stworzyć piękne wnętrze z wykorzystaniem naturalnych materiałów?

Ekologiczne wnętrze – jakie materiały powinny się w nim znajdować?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka sposobu, aby być bliżej natury. Właśnie w orojektch takich wnętrz specjalizuje się Studio Organic. W aranżacjach w tym stylu wykorzystywane są naturalne materiały, takie jak: drewno, bawełna czy len. Co do zasady, im są one mniej przetworzone i zabarwione, tym lepiej. Ciekawą alternatywą są również meble z odzysku, które mogą znaleźć nowe życie w Twoim wnętrzu. 

Dlaczego warto wykorzystać naturalne materiały we wnętrzu?

Masz dość produktów wytwarzanych seryjnie z tworzywa sztucznego? Weź zatem głęboki oddech i sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wnętrze pełne naturalnych materiałów:

  • estetyka

Prawdziwe drewno będzie się estetycznie prezentować w wielu stylach wystroju wnętrz. Dzięki temu uzyskasz atrakcyjną aranżację, która jest w zgodzie z naturą. 

  • atmosfera wnętrza

Wnętrze urządzone za pomocą naturalnych tkanin i surowców oddycha oraz wydaje się przytulniejsze.

  • unikalność

Każdy, kto kiedyś widział meble z naturalnego drewna, wie, jak różne mogą być słoje na każdym modelu. Dzięki zastosowaniu takich produktów masz pewność, że ich organiczny wzór jest unikalny. 

  • ekologiczność

Wykorzystanie wyposażenia wykonanego z naturalnych surowców pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jeśli chcesz zadbać o przyrodę, wybieraj produkty wykonane z lokalnych materiałów lub pochodzące z odzysku.

  • wysoka jakość i długotrwałość

Drewno przy odpowiedniej pielęgnacji może przetrwać w doskonałym stanie przez pokolenia. Nadaje prestiżu wnętrzu.

To tylko kilka powodów, dla których warto zadbać o wykorzystanie naturalnych materiałów we wnętrzu. 

Naturalne wnętrze – nawet w centrum miasta

Nawet mieszkając w centrum zaludnionego miasta, możesz wrócić do domu i poczuć się bliżej natury. Wnętrza projektowane przez Studio Organic są stworzone w taki sposób, aby człowiek mógł być zjednoczony ze środowiskiem naturalnym. Pozwalają na to liczne przeszklenia, które wpuszczają światło słoneczne, wykorzystanie naturalnych materiałów i zastosowanie stylowych oraz czystych form. Zadbaj o wnętrze, w którym nabierzesz oddechu.

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Wnętrze bliskie naturze – jak stworzyć piękne wnętrze z wykorzystaniem naturalnych materiałów?

Obecnie ekologia jest coraz ważniejszym aspektem życia. Chętniej wybierane są produkty produkowane w zrównoważony sposób, a odnawialne źródła energii zyskują na popularności. Dlatego trudno się dziwić, że takie podejście jest stosowane także q architekturze wnętrz. Dowiedz się, w jaki sposób można zadbać o ekologiczną aranżację mieszkania.

Więcej

Niech stanie się światło w Twoim wnętrzu!

Przy projektowaniu mieszkań niezwykle istotne są parametry fotometryczne oświetlenia we wnętrzach. To właśnie one wpływają na komfort życia i możliwość wygodnego wykonywania różnych czynności. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd lamp, ale także ich funkcjonalność. Dowiedz się, jak zadbać o optymalne oświetlenie we wnętrzu.

Więcej

Naturalne materiały we wnętrzach

Współcześnie można zaobserwować różnorodność trendów w aranżacji wnętrz. Jednak ostatnimi czasy coraz więcej osób ceni sobie obecność naturalnych materiałów w najbliższym otoczeniu. Takie wnętrza nie tylko estetycznie się prezentują, ale również są przyjazne środowisku. Dowiedz się, dlaczego warto użyć naturalnych materiałów do urządzenia domu.

Więcej

Wnętrza w stylu japandi

Szukasz idealnego stylu wnętrza dla siebie? Uwielbiasz minimalizm, japoński klimat i elementy skandynawskiego hygge? Czas, abyś poznał najmodniejszy styl aranżacji domu – japandi. Takie wnętrza może zaprojektować dla Ciebie Studio Organic.

Więcej