Wnętrze bliskie naturze – jak stworzyć piękne wnętrze z wykorzystaniem naturalnych materiałów?

Ekologiczne wnętrze – jakie materiały powinny się w nim znajdować?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka sposobu, aby być bliżej natury. Właśnie w orojektch takich wnętrz specjalizuje się Studio Organic. W aranżacjach w tym stylu wykorzystywane są naturalne materiały, takie jak: drewno, bawełna czy len. Co do zasady, im są one mniej przetworzone i zabarwione, tym lepiej. Ciekawą alternatywą są również meble z odzysku, które mogą znaleźć nowe życie w Twoim wnętrzu. 

Dlaczego warto wykorzystać naturalne materiały we wnętrzu?

Masz dość produktów wytwarzanych seryjnie z tworzywa sztucznego? Weź zatem głęboki oddech i sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wnętrze pełne naturalnych materiałów:

  • estetyka

Prawdziwe drewno będzie się estetycznie prezentować w wielu stylach wystroju wnętrz. Dzięki temu uzyskasz atrakcyjną aranżację, która jest w zgodzie z naturą. 

  • atmosfera wnętrza

Wnętrze urządzone za pomocą naturalnych tkanin i surowców oddycha oraz wydaje się przytulniejsze.

  • unikalność

Każdy, kto kiedyś widział meble z naturalnego drewna, wie, jak różne mogą być słoje na każdym modelu. Dzięki zastosowaniu takich produktów masz pewność, że ich organiczny wzór jest unikalny. 

  • ekologiczność

Wykorzystanie wyposażenia wykonanego z naturalnych surowców pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jeśli chcesz zadbać o przyrodę, wybieraj produkty wykonane z lokalnych materiałów lub pochodzące z odzysku.

  • wysoka jakość i długotrwałość

Drewno przy odpowiedniej pielęgnacji może przetrwać w doskonałym stanie przez pokolenia. Nadaje prestiżu wnętrzu.

To tylko kilka powodów, dla których warto zadbać o wykorzystanie naturalnych materiałów we wnętrzu. 

Naturalne wnętrze – nawet w centrum miasta

Nawet mieszkając w centrum zaludnionego miasta, możesz wrócić do domu i poczuć się bliżej natury. Wnętrza projektowane przez Studio Organic są stworzone w taki sposób, aby człowiek mógł być zjednoczony ze środowiskiem naturalnym. Pozwalają na to liczne przeszklenia, które wpuszczają światło słoneczne, wykorzystanie naturalnych materiałów i zastosowanie stylowych oraz czystych form. Zadbaj o wnętrze, w którym nabierzesz oddechu.

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu

Piękno natury w Twoim domu – odkryj spokój płynący z wnętrz projektowanych przez Studio Organic

W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.

Więcej

Jak stworzyć harmonijne wnętrze pozwalające uciec od zgiełku miasta?

W Studio Organic rozumiemy, że w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia robi się przytłaczające, a zgiełk miasta stale nas otacza, pragnienie znalezienia spokoju i harmonii w naszym własnym wnętrzu nabiera szczególnego znaczenia. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że nasze wnętrza mogą odegrać kluczową rolę w spełnianiu tego pragnienia. W tym artykule zgłębimy temat tworzenia wnętrz, które odzwierciedlają naszą osobowość, a także stanowią azyl od codziennego chaosu. Zachęcamy Was do wnikliwej lektury i odkrycia inspirujących sposobów na osiągnięcie harmonii w Waszych wnętrzach.

Więcej

Dom pełen dobrej energii – jak projekt wnętrza wpływa na nastrój domowników

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do domu i natychmiast poczuć przyjemną atmosferę we wnętrzu? A może zdarzyło Ci się odwiedzić czyjeś mieszkanie, gdzie panował napięty nastrój? Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swojego domu. Nie tylko chcemy, aby był estetyczny i funkcjonalny, ale również pragniemy, aby nasze miejsce do życia było przepełnione pozytywną energią.

Więcej

Wnętrza zatopione w naturze – jak architekci Studia Organic wprowadzają do domu harmonię i spokój

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób pragnie stworzyć w swoim domu oazę spokoju, gdzie mogą uciec od stresu i natłoku codziennych obowiązków. Jako architekci Studia Organic doskonale rozumiemy tę potrzebę i specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz, które wprowadzają harmonię i jedność z naturą. Korzystając z naturalnych materiałów, biologicznych form i zrównoważonych rozwiązań, tworzymy przestrzenie, w których można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.

Więcej