Wnętrze utrzymane w duchu Organic Shelter

Jakie idee i zasady projektowania towarzyszą wnętrzom w duchu Organic Shelter?

Organic Shelter to styl, który wywodzi się z koncepcji harmonijnego domu – miejsca, które łączy w sobie funkcjonalność, naturalne materiały i minimalizm. Celem takiego projektu jest stworzenie przestrzeni, która oddziałuje korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie, pozwala się wyciszyć i odciąć od nadmiaru bodźców.


Co wyróżnia wnętrza zaprojektowane w stylu Organic Shelter?

1. Naturalne materiały we wnętrzach

Naturalne materiały harmonijnie wpisują się w koncepcję wnętrz Organic Shelter. Bezpośrednio czerpiące z natury – drewno, kamień, wełna, bawełna czy len to podstawowe surowce, które uwzględnia się w wykańczaniu wnętrz, umeblowaniu oraz dodatkach. W tak wyważonej przestrzeni na próżno szukać dodatków z tworzyw sztucznych, które są mniej trwałe i stoją w opozycji do ekologicznych rozwiązań.  

Drewno jest jednym z najważniejszych materiałów, które architekci wykorzystują w projektowaniu wnętrz. Drewniane meble, podłogi, drzwi czy belki sufitowe są nie tylko piękne, ale także trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie sposób także oprzeć się ich niepowtarzalnej estetyce, unikatowym usłojeniom drewna, jego długowieczności. To inspiracja sama w sobie, która czerpie wprost z natury.

Kolejnym materiałem, który jest obecny we wnętrzach Organic Shelter, jest kamień. To materiał, który łączy w sobie piękno i funkcjonalność. Kamień może być wykorzystywany do wykończenia ścian, podłóg, kominków czy łazienek. Dzięki swojej trwałości i odporności na wilgoć, jest idealnym materiałem do użytku wewnątrz i na zewnątrz. 

Wełna, bawełna czy len to naturalne materiały, które znajdują swoje miejsce jako dodatki i nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Najczęściej wykorzystywane są jako tkaniny do wykonywania zasłon, firan, poduszek czy narzut. Są one przyjemne w dotyku, łatwe w utrzymaniu i zapewniają namacalną bliskość natury. W przeciwieństwie do tkanin syntetycznych, które są wyprodukowane z tworzyw sztucznych, te naturalne są bardziej przyjazne dla zdrowia i środowiska.

Wnętrza w stylu Organic Shelter czerpią z bogactwa natury i wprowadzają do pomieszczenia naturalne elementy i materiały, które w dłuższej perspektywie są przyjazne dla zdrowia domowników oraz dla środowiska naturalnego.  

2. Neutralne kolory


Neutralne kolory odgrywają kluczową rolę w stylu Organic Shelter. Dominują stonowane, spokojne kolory, takie jak biel, szarość, beż czy odcienie zieleni. Barwy te wprowadzają spokój i harmonię do wnętrza, a także sprzyjają relaksowi i regeneracji.

Biel jest jednym z najważniejszych kolorów. Symbolizuje ona czystość i nieskazitelność, a także daje wrażenie przestrzeni i jasności. Biel może być wykorzystywana do malowania ścian, sufitów, mebli czy dodatków. Dzięki temu aranżacje wnętrz w stylu Organic Shelter zyskują minimalistyczny, nowoczesny charakter.

Szarość to kolejnym kolor, który wpisuje się w koncepcję Organic Shelter. Ten kolor odpowiada za spokój i równowagę. Może być wykorzystywany do wykańczania ścian, podłóg oraz mebli, a także jako kolor akcentujący w dodatkach takich jak poduszki czy koce.

Beż to kolejny kolor, który dominuje w stylu Organic Shelter. Odcień ten wprowadza ciepło i przytulność do wnętrza. Może być wykorzystywany do wykańczania ścian, mebli czy dodatków. Jest to kolor uniwersalny, który doskonale komponuje się z innymi kolorami.

Neutralne kolory stanowią doskonałą bazę dla projektu wnętrz, ponieważ pozwalają na wprowadzenie do wnętrza naturalnych elementów takich jak drewno czy kamień, co dodaje uroku i sprawia, że wnętrza nabierają wyjątkowego charakteru.

3. Minimalizm


Aranżacje wnętrz w duchu Organic Shelter stronią od nadmiaru dekoracji i zbędnych dodatków. Minimalizm to podstawa, a każdy element aranżacji jest przemyślany i pełni określoną funkcję. Ograniczenie ilości przedmiotów wprowadza spokój do przestrzeni i zgodnie z filozofią Studia Organic pozwala na skupienie się na tym, co naprawdę ważne.

Założenia Organic Shelter traktują nieograniczoną przestrzeń jako wartość, dlatego wyposażenie jest ograniczane do niezbędnego minimum, a tradycyjne podziały między wnętrzami nie występują. Minimalistyczny wystrój pomieszczenia pozwala na swobodny przepływ energii, co wprowadza do wnętrza poczucie przestronności i lekkości. 

Minimalizm w stylu Organic Shelter dotyczy również omawianych wcześniej kolorów, które zamykają się w stonowanej i łagodnej kolorystyce.

4. Jasne przestrzenie


Przestronne przestrzenie, wypełnione światłem to wyróżnik aranżacji tworzonych w duchu Organic Shelter. 

Jasne kolory ścian i podłóg, takie jak biel, jasny szary, beż czy pastelowe odcienie kolorów ziemi są często wykorzystywane w stylu Organic Shelter. Powierzchnie mebli również są często jasne, co dodatkowo odbija światło i wizualnie powiększa przestrzeń.

Duże okna są kolejnym ważnym elementem projektowania w stylu Organic Shelter, pozwalającym na wprowadzenie naturalnego światła do wnętrza i umożliwiającym podziwianie widoków na zewnątrz. Okna mogą być przesuwne lub stałe, często z drewnianymi ramami, co dodaje ciepła i przytulności do pomieszczenia.

Osiągniecie wrażenia jasności i przestrzeni, w stylu Organic Shelter zapewnia również wspomniany wcześniej minimalizm w doborze dekoracji. Wnętrza charakteryzują się zwykle minimalistycznymi dodatkami a także detalami z naturalnych materiałów, takie jak drewno, kamień, beton, szkło i ceramika. Te materiały dodają ciepła i przytulności do pomieszczenia, jednocześnie wprowadzając spokój.

Projektowanie wnętrz w duchu Organic Shelter to filozofia tworzenia harmonijnej i przyjaznej przestrzeni. W takim wnętrzu można poczuć się spokojnie, odprężyć się i zregenerować siły.

Jeśli marzysz o przytulnej przestrzeni, która pozwoli Ci się wyciszyć i w pełni zrelaksować, a jednocześnie zachwyci Cię swoją funkcjonalnością i estetyką czerpiącą z natury, sięgnij po projekty architektów Studio Organic utrzymane w duchu filozofii Organic Shelter.

Nasze realizacje

Purista - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Purista
Warszawa, 2020
Barcelona - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Barcelona
Warszawa, 2019
L'harmonie - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
L’Harmonie
Warszawa, 2019
Der Garten - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Der Garten
Monachium,  2019
Edge - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Edge
Polska,  2012
Carbon - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Vetiver
Warszawa,  2017
Moderna - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Lykke
Warszawa,  2012
Hlonda - Studio Organic, Aga Kobus, Grzegorz Goworek
Hlonda
Warszawa,  2019

Podobne wpisy na Blogu